Provinciale diensten

De organisatiestructuur van het provinciebestuur is recent gewijzigd. Hieronder vind je de nieuwe structuur en de nieuwe dienstbenamingen. Bij de documenten onderaan deze pagina vind je een pdf met het nieuwe organogram.

Provinciegriffier

Top

Albert De Smet
Provinciehuis
Gouvernementstraat 1, 9000 Gent
Tel. 09 267 80 00
E-mail: provinciegriffier@oost-vlaanderen.be

Financieel beheerder

Top

Stefaan Desmet
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 73 79
E-mail: stefaan.desmet@oost-vlaanderen.be

Departement Interne organisatie

Top

Dirk De Muynck - adviseur-generaal
Provinciehuis
Gouvernementstraat 1, 9000 Gent
Tel. 09 267 81 24
E-mail: dirk.de.muynck@oost-vlaanderen.be

Griffie
Martine Haegens - adviseur
Provinciehuis
Gouvernementstraat 1, 9000 Gent
Tel. 09 267 81 09
E-mail: griffie@oost-vlaanderen.be  

Dienst Juridische aangelegenheden en Bestuurszaken
Elke Lauwers - rechtskundig adviseur
Provinciehuis
Gouvernementstraat 1, 9000 Gent
Tel. 09 267 81 17 - fax 09 267 81 91
E-mail: elke.lauwers@oost-vlaanderen.be 

Dienst Integrale kwaliteitszorg
Hilde Moerenhout - coördinator IKZ
Provinciaal Administratief Centrum Gouvernementstraat
Gouvernementstraat 22-24, 9000 Gent
Tel. 09 267 81 20
E-mail: hilde.moerenhout@oost-vlaanderen.be

Dienst Communicatie
Bea Hageman - wnd. communicatieambtenaar
Provinciehuis
Gouvernementstraat 1, 9000 Gent 
Tel. 09 267 82 15 - fax 09 267 82 97
Tel. gratis infolijn 0800-94 808
E-mail: info@oost-vlaanderen.be

Interne dienst voor Preventie en Bescherming op het Werk
Jan De Tollenaere - preventieadviseur-milieucoördinator
Provinciaal Administratief Centrum Gouvernementstraat
Gouvernementstraat 22-24, 9000 Gent
Tel. 09 267 79 56 - fax 09 267 76 99
E-mail: jan.de.tollenaere@oost-vlaanderen.be

Dienst ICT (Informatie- en Communicatietechnologie)  
Paul Fostier - directeur ICT
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 77 09 - fax 09 267 76 99
E-mail: ict@oost-vlaanderen.be

Intern Verzelfstandigd Agentschap eGov
Jan Deckers - adviseur-informaticus
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 77 09 - fax 09 267 76 99
E-mail: egov@oost-vlaanderen.be

Departement Logistiek

Top

Ronny Coopman - adviseur-generaal
Provinciehuis
Gouvernementstraat 1, 9000 Gent
Tel. 09 267 81 22 - fax 09 267 81 97
E-mail: ronny.coopman@oost-vlaanderen.be

Dienst Patrimonium
Kristof Goethals - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Gouvernementstraat
Gouvernementstraat 22-24, 9000 Gent
Tel. 09 267 79 00 - fax 09 267 79 99
E-mail: patrimonium@oost-vlaanderen.be

Dienst Aankoop, Transport en Verzending 
Gert Temmerman - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Gouvernementstraat
Gouvernementstraat 22-24, 9000 Gent
Tel. 09 267 83 43 - fax 09 267 83 96
E-mail: aankoopdienst@oost-vlaanderen.be

Facilitaire dienst
Martine Secelle - diensthoofd
Provinciehuis
Gouvernementstraat 1, 9000 Gent
Tel. 09 267 82 21 - fax 09 267 82 82
E-mail: facilitaire.dienst@oost-vlaanderen.be

Departement Financiën

Top

Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 73 81 - fax 09 267 73 99

Dienst Budget
Frank De Neve - adviseur Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 73 80 - fax 09 267 73 97
E-mail: budget@oost-vlaanderen.be

Dienst Belastingen
Tom Piens - adviseur
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 73 73 - fax 09 267 73 99
E-mail: tom.piens@oost-vlaanderen.be 

Dienst Boekhouding
Petra De Clus - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 73 79 - fax 09 267 73 97
E-mail: petra.de.clus@oost-vlaanderen.be

Departement Personeel

Top

Inge Dellaert, directeur
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent 
Tel. 09 267 74 93 - fax 09 267 74 98

Dienst Personeelsbeheer
Ann Van der Haegen - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 74 95 - fax 09 267 74 98
E-mail: personeelsdienst@oost-vlaanderen.be

Dienst Werving en Loopbaan
Erik De Gusseme - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 74 63 - fax 09 267 74 98
E-mail: werving&selectie@oost-vlaanderen.be

Dienst Personeel Onderwijs
Hilde Hillaert - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 74 61 - fax 09 267 74 97
E-mail: personeelsdienst.onderwijs@oost-vlaanderen.be

Directie Sport en Recreatiedomeinen

Top

Luc Derudder - directeur
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 76 30 - fax 09 267 76 98
E-mail: luc.derudder@oost-vlaanderen.be 

Sportdienst
Luc Taragola - diensthoofd-sportfunctionaris
Huis van de Sport
Zuiderlaan 13, 9000 Gent
Tel. 09 243 11 00 (balie)/09 243 12 30 (sport) - fax 09 243 12 39
E-mail: sport@oost-vlaanderen.be

Sportcentrum Puyenbroeck
Jo Haentjens - diensthoofd sportcentra
Puidonkdreef 1, 9185 Wachtebeke
Tel. 09 342 42 50 (sporthal)/60 (zwembad)/90 (centrale) - fax 09 243 42 48 E-mail: sport.puyenbroeck@oost-vlaanderen.be

Golf Puyenbroeck
Stephan De Sterck - centrumverantwoordelijke
Craenendam 5, 9185 Wachtebeke
Tel. 09 342 42 83 - fax 09 342 42 84
E-mail: golf.puyenbroeck@oost-vlaanderen.be

Sportcentrum De Boerekreek
Jo Haentjens - diensthoofd sportcentra
Sint-Jansstraat 132, 9982 Sint-Jan-in-Eremo (Sint-Laureins)
Tel. 09 379 91 82 - fax 09 379 82 60
E-mail: boerekreek@oost-vlaanderen.be

Domein Puyenbroeck
Dirk Willems - diensthoofd
Puyenbrug 1a, 9185 Wachtebeke
Tel. 09 342 42 42 - fax 09 342 42 59
E-mail: puyenbroeck@oost-vlaanderen.be

Domein Het Leen
Alain Van Ghyseghem - diensthoofd
Gentsesteenweg 80, 9900 Eeklo
Tel. 09 376 74 74 - fax 09 376 74 76
E-mail: het.leen@oost-vlaanderen.be

Autonoom Provinciebedrijf domein De Gavers 
Johan Quintelier - directeur
Onkerzelestraat 280, 9500 Geraardsbergen
Tel. 054 41 63 24 - fax 054 41 03 88
E-mail: gavers@oost-vlaanderen.be

Directie Cultuur

Top

Carine Stevens - directeur
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 72 00 - fax 09 267 71 98
E-mail: carine.stevens@oost-vlaanderen.be

Transversale cel
Anneke Lippens - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 72 55 - fax 09 267 71 98
E-mail: cultuur@oost-vlaanderen.be

Dienst Kunsten en Cultuurspreiding
Bob Vanden Eynde – waarnemend diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 72 57 - fax 09 267 71 98
E-mail: k&c@oost-vlaanderen.be

Algemene bibliotheek
Provinciaal administratief centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
tel. 09 267 72 33 - fax 09 267 72 99
E-mail: centralebibliotheek@oost-vlaanderen.be, sbb@oost-vlaanderen.be (streekgericht bibibliotheekbeleid)
website met online catalogus: www.ovinob.be/provbib

Dienst Erfgoed 
Johan Rombouts - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 72 25 - fax 09 267 71 98
E-mail: erfgoed@oost-vlaanderen.be

Provinciaal Archeologisch Museum - Locatie Ename
Marie-Claire Van der Donckt - conservator
Lijnwaadmarkt 20, 9700 Ename (Oudenaarde)
Tel. 055 30 90 40
E-mail: museum@ename974.org

Provinciaal Archeologisch Museum - Locatie Velzeke
Kurt Braeckman - conservator
Paddestraat 7, 9620 Velzeke-Ruddershove (Zottegem)
Tel. 09 360 67 16 & 09 361 19 25 - fax 09 361 28 41
E-mail: pamzov@oost-vlaanderen.be

Provinciaal Cultuurcentrum Caermersklooster 
Lodewijk Van Pee - conservator
Vrouwebroersstraat 6 (Patershol), 9000 Gent
Tel. 09 269 29 10
E-mail: caermersklooster@oost-vlaanderen.be

Mola - Provinciaal Molencentrum
Walter Van den Branden - conservator
Kasteel Puyenbrug Puyenbrug 5, 9185 Wachtebeke
Tel. 09 342 42 40 - fax 09 342 42 56
E-mail: mola@oost-vlaanderen.be

Uitleendienst
Frederic Vanmaele - industrieel ingenieur informatica
Centraal magazijn
Kapiteinstraat 55, 9000 Gent
Tel. 09 253 40 38 - fax 09 253 40 28
E-mail: uitleendienst@oost-vlaanderen.be

Monumentenwacht Oost-Vlaanderen vzw
Andrea De Kegel - directeur
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 72 73 - fax 09 267 71 98
E-mail: monumentenwacht@oost-vlaanderen.be

Directie Welzijn, Gezondheid, Wonen, Jeugd en Ontwikkelingssamenwerking

Top

William Blondeel - directeur
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 75 43 - fax 09 267 73 97
E-mail: william.blondeel@oost-vlaanderen.be

Dienst Maatschappelijke participatie
Wim Van Loo - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 75 13 - fax 09 267 73 97
E-mail: participatie@oost-vlaanderen.be 

Dienst Preventie, Hulpverlening en Zorg  
Anne Kesteloot - diensthoofd  
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 75 87 - fax 09 267 73 97
E-mail: welzijn@oost-vlaanderen.be

Gewoon provinciebedrijf PISAD
(Provinciaal Interbestuurlijk Samenwerkingsverband voor Aanpak van Drugmisbruik)
Dominique Roos - directeur
Administratief Centrum Maagdendale
Tussenmuren 17, 9700 Oudenaarde
Tel. 055 33 51 05 - fax 055 30 13 45
E-mail: info@pisad.be

Autonoom Provinciebedrijf (APB) Zorgcentrum Lemberge
Christine Rouan, administratief-financieel directeur
Salisburylaan 100, 9820 Merelbeke
Tel. 09 272 20 00 - fax 09 252 14 73
E-mail: info@provinciaalzorgcentrumlemberge.be

Wereldcentrum
­
­Kleur bekennen­
Bezoekadres: Gaspar de Craeyerstraat 2 - 9000 Gent (Leopoldskazerne, Blok C - 2de verdieping)
Postadres: W. Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 233 75 46 - fax 09 224 49 14
E-mail: wereldcentrum@oost-vlaanderen.be
Website: www.wereldcentrum.be
Open:
maandag, dinsdag, woensdag, vrijdag van 9 uur tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur
op afspraak: donderdag van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur­

Directie Onderwijs en Vorming

Top

Anne-Marie Moons - directeur
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 74 17 - fax 09 267 74 97
E-mail: anne-marie.moons@oost-vlaanderen.be

Oost-Vlaamse Bestuursacademie
Annick Detremmerie - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Gouvernementstraat
Gouvernementstraat 22-24, 9000 Gent
Tel. 09 267 82 17 - fax 09 267 82 92
E-mail: obac@oost-vlaanderen.be

Intern Verzelfstandigd Agentschap Onderwijs
Kristel de Boevere - adviseur-coördinator
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent 
Tel. 09 267 74 45
E-mail: helga.de.bruycker@oost-vlaanderen.be  

*Het Intern Verzelfstandigd Agentschap Onderwijs beheert alle provinciale scholen. Meer informatie over de provinciale scholen vind je via de link onderaan deze pagina.

Directie Leefmilieu

Top

Frank De Mulder - directeur
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 78 01

Dienst Milieubeleidsplanning, Milieuondersteuning en Natuurontwikkeling
Frank De Mulder - directeur
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 78 02
E-mail: milieubeleidsplanning@oost-vlaanderen.be

Dienst Integraal waterbeleid
Luc De Winne - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 76 72
E-mail: waterbeleid@oost-vlaanderen.be

Dienst Milieu- en natuurvergunningen
Raf Barzeele - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 78 91
E-mail: milieuvergunningen@oost-vlaanderen.be

Provinciaal Natuureducatief Centrum De Kaaihoeve
Jo Janssens - diensthoofd
Oude Scheldestraat 16, 9630 Meilegem (Zwalm)
Tel. 055 49 67 96
E-mail: kaaihoeve@oost-vlaanderen.be

Provinciaal Centrum voor Milieu-onderzoek (PCM)
Eddy Poelman - directeur
Günther De Wannemacker - hoofd van laboratorium
Godshuizenlaan 95, 9000 Gent
Tel. 09 267 89 00
E-mail: pcm@oost-vlaanderen.be

Directie Ruimte

Top

Mark Cromheecke - directeur
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 75 61 - fax 09 267 75 99
E-mail: mark.cromheecke@oost-vlaanderen.be  

Dienst Ruimtelijke planning
Reinout Debergh - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 78 25 - fax 09 267 75 99
E-mail: ruimtelijke.planning@oost-vlaanderen.be

Dienst Ruimtelijke vergunningen
Jan Allaert - hoofdindustrieel ingenieur-bouwkunde
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 75 70 - fax 09 267 75 99
E-mail: ruimtelijke.vergunningen@oost-vlaanderen.be

Dienst Mobiliteit
Pieter Derudder - diensthoofd
Provinciaal Administratief Centrum Het Zuid
Woodrow Wilsonplein 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 75 12 
E-mail: mobiliteit@oost-vlaanderen.be

Directie Economie, Landbouw & Platteland, Europese en Internationale Samenwerking

Top

Hedwig De Pauw - directeur
Huis van de Economie
Seminariestraat 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 86 00 - fax 09 267 86 98

Dienst Economie, Europese en Internationale Samenwerking
Huis van de Economie
Seminariestraat 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 86 86 - fax 09 267 86 98
E-mail: eeis@oost-vlaanderen.be

Dienst Landbouw en platteland
Didier Huygens - diensthoofd
Huis van de Economie
Seminariestraat 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 86 79 - fax 09 267 86 97
E-mail: landbouw@oost-vlaanderen.be of platteland@oost-vlaanderen.be

Provinciale Ontwikkelingsmaatschappij (POM)
Johan Declerck - directeur
Huis van de Economie
Seminariestraat 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 86 00 - fax 09 267 87 16
E-mail: info@pomov.be

Economische Raad voor Oost-Vlaanderen (EROV) vzw
Daniël De Steur - directeur
Huis van de Economie
Seminariestraat 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 86 10 - fax 09 267 86 95
E-mail: erov@oost-vlaanderen.be

Rattenbestrijding Oost-Vlaanderen (RATO) vzw
Didier Huygens - secretaris
Huis van de Economie
Seminariestraat 2, 9000 Gent
Tel. 09 267 87 43 - fax 09 267 86 97
E-mail: rato@oost-vlaanderen.be

Toerisme Oost-Vlaanderen vzw
Katia Versieck - algemeen manager
Sint-Niklaasstraat 2, 9000 Gent
Tel. 09 269 26 00: toeristische info
Tel. 09 269 26 36 - fax 09 269 26 09: administratie
E-mail: toerisme@oost-vlaanderen.be